Beszéljenek a számok

2025.11.20.0

Hét mérkőzésen vagyunk túl az idei bajnokságban, és mindegyiket elveszítettük. Akadt köztük kifejezetten kellemetlen teljesítmény, de volt olyan is, amely után már-már reménykedve néztünk a folytatás elé. Eddig ez a szezon egy hullámvasútra emlékeztet: lassú kapaszkodás után hirtelen zuhanás, majd mintha nem találnánk vissza felfelé. Most azonban tegyük félre az érzelmeket, és nézzük a számokat.

A 7 meccsen összesen 511 pontot szereztünk, ami 73-as átlagot jelent. Ezzel mi vagyunk a mezőny legkevesebb pontot termelő csapata; előttünk a BKG PRIMA Akadémia áll 589 ponttal, szintén 7 találkozót követően. Eddig csak a Jászberény és a Nyíregyháza ellen sikerült 80 pont fölé jutnunk, mindkét alkalommal idegenben.

A kapott pontok tekintetében kisebb a lemaradásunk (663 egységnél járunk), bár ez csalóka, hiszen több rivális már 8-9 mérkőzést lejátszott. Átlagban 94,7 pontot kapunk meccsenként, ami a legmagasabb mutató a mezőnyben. Előttünk a PEKA áll 91,5-tel, utána pedig a PVSK következik 90,3-mal. Érdekesség, hogy előbbi jelenleg a 12. helyen áll 2 győzelemmel, utóbbi viszont a tabella 3. helyét foglalja el 9/6-os mérleggel.

Jellemzően a találkozók első felében tudtuk tartani a lépést, sőt, sokszor domináltuk is a játékot. A 6. fordulóban például a jelenleg listavezető Nyíregyháza otthonában fél percre voltunk az első győzelmünktől. Ez is mutatja, hogy nem a képességekkel vagy a keret minőségével van gond. Egy ilyen teljesítmény után joggal hiheti bárki, hogy sokkal több van ebben a csapatban annál, mint amit eddig látni lehetett. Talán ezért is bosszantó, amikor rajt-cél vereséget szenvedünk egy olyan DEAC U23-tól, akiknek ez volt az első vendég győzelmük idén.

Az egyéni statisztikák alapján Molnár Marci a csapat legjobbja: 17,7-es pontátlaggal és 20,6-os VAL-mutatóval vezeti a házi rangsort. Rajta kívül Heimann (14,7), Polster (12,4) és Vértes (12,3) ér el két számjegyű pontátlagot.

Akadt több olyan teljesítmény, amelyre nehéz magyarázatot találni, ugyanakkor voltak kimondottan ígéretes meccseink is. A sorsolásunk valóban nem volt könnyű, most viszont olyan időszak következik (senkit sem lebecsülve), amikor a közvetlen riválisaink ellen léphetünk pályára. Íme a hátralévő 2025-ös menetrend:

  • November 23. PEKA Bau-MEAFC Wolves (Vendég)
  • November 26. Vasas Akadémia (Hazai)
  • December 7. Phoenix-MT Fót (V)
  • December 10. Újbuda MAFC (H)
  • December 16. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK (V)
  • December 30. BKG PRIMA Akadémia (H)

A tabella alapján négy olyan csapattal találkozunk a következő hat meccsen, amelyek jelenleg az alsóházban szerepelnek. Ez önmagában nem jelent garanciát semmire, de adhat némi alapot a reményre, hogy fontos mérkőzések következnek a hozzánk hasonló helyzetben lévő riválisok ellen.

Hajrá, TF!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TEHETSÉGES FIATALOK

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok – Basketball Players kosárlabdacsapatának hivatalos honlapján!

https://tf-budapest.hu/wp-content/uploads/2023/07/tf_footer_Logo-1-1.png

KAPCSOLAT - NB 1/B

Tehetséges Fiatalok Kft.

Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
e-mail: info@tf-budapest.hu

Ügyvezető: B. Sárkány Rita
Telefonszám: +36 (20) 989-9585

Kapcsolattartó: Sárkány Paula
Telefonszám: +36 (20) 989-6869

UTÁNPÓTLÁS

Tehetséges Fiatalok – BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület

Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Elnök: B. Sárkány Rita
Telefonszám+36 (20) 989-9585

Kapcsolattartó: Sárkány Paula
Telefonszám: +36 (20) 989-6869

IMPRESSZUM

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok – BASKETBALL PLAYERS Sportegyesületet illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok – BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges.