Nagy különbségű vereséget szenvedtünk a BKG ellen

- 97-73-ra győzött a BKG a Sport11-ben
- Minden negyedet megnyertek a vendégek
- Timkó Norbert lett a legeredményesebb játékosunk 17 ponttal
- Október 24-én Pécsett folytatjuk

Hasonlóan kezdődött a mérkőzés, mint a Vasas elleni, Karosi és Somogyfoki is kívülről talált be. A vendégek részéről főként Radoncic szállította a kosarakat az elején: nyolcat szerzett a BKG első 12 pontjából.  8-6-nál vette át a vezetést a szigetszentmiklósi együttes. 19-19-nél és 22-22-nél még egyenlítettünk, de a remeklő Radoncic vezérletével 24-22-re megnyerte az első negyedet a Príma. Ráadásul a második tíz perc a Nagy-testvérek kosaraival indult, így nőni kezdett a különbség. A 14. percben Buzás Bence kosarával lett tíz közte, majd Nagy Benedek a triplavonalon túlról talált be, és 37-24-nél Beák Gábornak bele kellett nyúlnia a meccsbe egy időkéréssel. Vezetőedzőnk azonban nem tudta megváltoztatni a mérkőzés képét, 46-28-nál már a húszat karcolta a különbség. Somogyfoki és Kutrovich kosaraival némileg sikerült kozmetikázni a nagyszünetre.

A 64-33-ról kezdődő második félidőben Buzás szerzett gyilkos hármast, így kezdhettük elölről a felzárkózást. 58-39 után hoztunk egy szép, 10-0-ás sorozatot, amivel tízen belülre kerültünk. 60-51 után Nagy Simon 2, Nagy Benedek pedig 6 ponttal terhelte meg a gyűrűnket. Kerkai távolról válaszolt, de Nagy Botond részéről jött a viszontválasz is. A negyedet ráadásul Nagy Benedek újabb hármasa zárta le, ezzel 76-56-ra módosítva az állást. Az utolsó negyedben már nem volt reális esélyünk szorossá tenni a mérkőzést, végül 97-73-as verést mért ránk a BKG. Jövő héten a Rátgéber Akadémia együtteséhez látogatunk, égetően fontos lenne addigra kijavítani a szombaton produkált 21 eladott labdát.

TF-Budapest – BKG-Príma Akadémia 73-97 (22-24, 11-22, 23-30, 17-21)

Sport11, v.: Jurák, Benedek, Földesi

A TF-Budapest pontszerzői: Timkó 17, Kerkai 14/6, Somogyfoki P. 12/9, Kutrovich 8/6, Karosi 8/6, Csík R. 7, Tökölyi 5, Rozs 2

A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.

Beák Gábor: Nem tettük rendesen oda magunkat és nem tartottuk magunkat a megbeszéltekhez. Az ellenfél nagyon jól játszott, de azért nincs ekkora különbség a két csapat között. Szoknunk kell bizonyos dolgokat, több szívet kell beletennünk a játékba.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1/B

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.