- Az első félidőben 50 pontot kaptunk az Egis Körmendtől

- A 3. negyedet remek 14-0-ás sorozattal kezdtük, amivel izgalmassá tettük a találkozót

- A Körmend jó negyedik negyedének köszönhetően végül 77-70-re nyert

- Három légiósunk, McLane (19), Clark (18) és Rikalo (17) termelt a legjobban, Zohore pedig egy-egy pont és lepattanó híján dupla-duplát ért el

Az Egis Körmend kezdte jobban a mérkőzést, hiszen több mint két percet kellett várni az első kosarunkra – ekkor már 6-nál álltak a vendégek, akik előbb állandósították 6-8 pontos vezetésüket, majd 19-8-nál átlépték a tíz pontos határt is. A felzárkózást Meleg Gergő kezdte meg, majd Rikalo két triplakísérletéből – az elsőnél szabálytalankodtak ellene, és a büntetőket váltotta pontokra – 6 pontot szerzett zsinórban. A negyed végén Clark pillanatai következtek, 21-25-ig jöttünk fel.

A dudaszó előtt Thames dobott kosarat, és harcolt ki faultot az egyhelyben álló Meleg Gergőn, így – bár a büntető kimaradt – a Körmendé volt az utolsó szó. Thamesék a második negyedben sem adták alább, és Price hármasával, 22-32-nél ismét tízre nőtt az előnyük. Már 38-24-re vezettek, amikor egy 6-0-ás mini szériával időkérésre kényszerítettük Matthias Zollnert. Útmutatásai nyitott fülekre találtak, hiszen ezúttal az MTE hozott össze egy 8-0-ás sorozatot, amivel jócskán eltávolodtak tőlünk. Kereken 50 pontot kaptunk az első félidőben, és nem tűntek túl jónak a kilátásaink.

A harmadik játékrészre azonban új lendülettel jöttünk ki az öltözőből, a körmendiek pedig talán belekényelmesedtek a meccsbe. McLane, Clark és Zohore révén 8-0-lal kezdtünk, majd 8 kihagyott dobás után ismét mi találtunk be, és 44-50-nél megérkeztünk a Körmend nyakára! Sőt, McLane még 5 pontot beletett a közösbe, így a 14-0-ára hizlalt sorozatunkkal egyetlen pontra jöttünk fel! A szériát Price ugyan megtörte egy kettessel, az ellentámadásból azonban Rikalo süllyesztett el egy hármast, amivel felrobbantotta a csarnokot, hiszen kiegyenlítettünk! A negyed hajrájára felébredt az Egis Körmend, így egál körül maradt az eredmény, de a harmadik dudaszó pillanatában 59-58-ra mi vezettünk.

A záró felvonás Clark kihagyott dobásaival és Thames triplájával indult. A Körmend érezhetően be akarta biztosítani a győzelmet, mi pedig sajnos beragadtunk. 60-61 után Csorvási vette a hátára csapatát, összesen nyolc pontot szorgoskodott össze a negyedik negyedben. 62-70-nél úgy tűnt, eldőlt az összecsapás, és bár az utolsó percekben közelebb tudtunk jönni valamelyest, másodszor már nem tudtunk fordítani. A Körmend nehezen hozta a mérkőzést, mi pedig újfent bebizonyítottuk, hogy senki sem mehet biztosra ellenünk. Az összefoglalóhoz tartozik, hogy az utolsó percekben Hammonds egy lepattanóért vívott csatában megsérült, de a körmendi közösségi médiában azóta közölt információk alapján szerencsére negatív leleteket produkált, ezúton is jobbulást kívánunk neki.

TF-Budapest – Egis Körmend 70-77 (21-27, 14-23, 24-8, 11-19)

Ludovika Aréna, 350 néző. V.: Frányó, Farkas G., Lengyel (Hartyáni)

A TF-Budapest pontszerzői: McLane 19/3, Clark 18/3, Zohore 9, Buzás 3/3, Meleg G. 2, Krnjajski, Beák 1-1

A mérkőzés statisztikája és a szerkesztett nyilatkozatok itt megtekinthetők.

Sajtótájékoztató:

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.