Méltóképpen búcsúztattuk csapatkapitányunkat

- 91-78-ra győztünk a MEAFC ellen
- Beák Gábor egy félidőt játszott, egyet a kispadon töltött
- Karosi Gergely 20 pont, 12 lepattanós dupla-duplát ért el

A MEAFC elleni mérkőzés előtt ünnepélyes keretek között elbúcsúztattuk csapatkapitányunkat, Beák Gábor az aktív játéktól. Korábbi csapattársa és barátja, Tóth Ádám fantasztikus videót készített Gabi pályafutásának legszebb jeleneteiből, a kosarak után pedig korábbi harcostársai búcsúztak megható, őszinte, vagy épp vicces üzenetekkel.

Úgy tűnt, Gabi könnyei tűzzé változnak játékosaink szívében, hiszen remekül kezdtük a találkozót, Somogyfoki vezérletével 3-4 után 11-2-es sorozattal szakítottuk le a MEAFC-ot. Beák is betalált a triplavonalon túlról, később kiderült, ez volt pályafutása utolsó kosara. A 9. percben, 21-12-nél magára talált a miskolci alakulat, amely 24-22-ig zárkózott fel az első kisszünetre. Sőt, a második negyed elején át is vette a vezetést, és aprócska előnyét egészen a 15. percig meg is őrizte. 33-32-nél a remeklő Karosi révén szereztük vissza a kezdeményező szerepét, előnyt azonban nem tudtunk építeni, 42-42-re álltak a csapatok 20 perc játék után.

Hasonló mederben folytatódott a második félidő is. A 26. percig néhány pontos előnyt szereztünk, amit Béresék rendre ledolgoztak. A 27. percben Karosi talált be a triplavonalon túlról, 59-51-re alakítva az állást. Ez a komolynak tűnő fór sem volt elég, a Kozák testvérek révén a Miskolc kiegyenlített a negyed végére, így kezdődhetett minden előről. A 37. percig folyt a kosárváltás, 74-74-nél aztán bankot robbantottunk. Kerkai, Karosi, majd Somogyfoki is hármast szerzett, amit Kutrovich büntetői spékeltek meg két további ponttal. 85-74-nél már sem idő, sem visszaút nem volt a vendégek számára, végül 91-78-ra győztünk.

Beák Gábor a kezdőcsapatban kapott helyet, a második félidőt azonban már fehér ingben nézte végig a kispadon. Karosi Gergely épphogy kilépve az U20-as szabály adta védettségből, 20 pont, 12 lepattanós dupla-duplával nyerő emberré lépett elő csapatunkban.

TF-Budapest – MEAFC-Miskolc 91-78 (24-22, 18-20, 21-21, 28-15)

Sport11, 150 néző. V.: Vida, Bagi, Pécsi (Vághy)

A TF-Budapest pontszerzői: Karosi 20/9, Somogyfoki P. 19/9, Timkó 16, Kerkai 15/3, Kutrovich 9/3, Tökölyi 4, Rozs 4, Beák 3/3, Szántó 1

A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.

Beák Gábor:
Nehéz szavakat találni a ma estére, sokszor megkönnyeztem ezeket a különleges pillanatokat. Boldog vagyok, hogy ennyi időt a pályán tölthettem. Imádom a kosárlabdát, és ezután is ezért működöm és munkálkodok. Fiatal csapatot építünk Bálinttal, nagyon fontos lépcsőfok volt ez a mai győzelem. Fiatalos lendülettel, remélhetőleg sok győzelemmel szeretnénk folyatni, amit a klub anno elkezdett. Ma este, amikor elléptünk az ellenfelünktől, elveszítettük a feltüzelt állapotot, emiatt jöhetett vissza többször is a Miskolc.

Nagy Bálint: Jobbára mi vezettünk a mérkőzésen, de a hibáinkat kihasználva tudott rendre felzárkózni a MEAFC. Zsinórban három triplával tudtuk lezárni a mérkőzést. Amit Beák Gabi megróbál átadni a fiúknak edzőként, az elég közel áll az én filozófiámhoz, ilyen szimbiózisban pedig könnyű együtt dolgozni.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1/B

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.