Ivosev parádésan debütált, megvertük a MAFC-ot

- 90-87-re legyőztük otthonában a MAFC-ot
- Ivosev Tamás 28 ponttal mutatkozott be a TF-ben
- Vasárnap Pécsett lépünk pályára

Mi tagadás – nem ilyen kezdésről álmodtunk a Gabányiban. 7-6-ig még tartottuk a lépést, de a Richmond és Harazin vezette MAFC 19-8-ra elhúzott. Állandósult az első negyedben a hazaiak fölénye, de a kisszünet előtt valamelyest faragtunk a hátrányunkon, 27-21-ről kezdődhetett a második felvonás. A rutinos Harazin sokáig egymaga tartotta a MAFC vezetését. Sokáig öt pont környékén billegett a különbség, de a félidő hajráját alaposan elrontottuk. Kiperdültek a dobásaink, Lakitsék pedig sorra szerezték a pontokat. Már 49-34 is volt közte, végül tizenhárom pontos hátránnyal mehettünk az öltözőbe.

A 23. percben néztünk be ismét tíz pont alá, 52-46-ig zárkóztunk, köszönhetően az egyre inkább magára találó Ivosev Tamásnak. A 28. percben már csak öttel ment a MAFC, majd 64-58 után Ivosev középtávolról, Kerkai pedig távolról talált a gyűrűbe, és a házigazda csak Csapai pontjainak köszönhetően fordulhatott előnnyel a végjátékra. A negyedik játékrészben is megmaradt a MAFC-vezetés, de komolyabb előnyt nem tudtak kiépíteni, hála Ivosev bravúrkosarainak. Ekkor már Timkó, Beák, Czura és Ivosev is a kipontozódás szélén játszott. 80-80-nál utolértük ellenfelünket, ráadásul 82-80-ra át is vettük a vezetést. Innen gyakorlatilag a meccs végéig kosaranként másnál volt az előny és sok kihagyott büntető borzolta a kedélyeket. 87-87-nél Karosi vitte be a döntő csapást, erre már nem maradt válasza a MAFC-nak. A végeredményt Czura büntetője állította be.

Új játékosunk, Ivosev Tamás egy-egy lepattanó és dupla híján quadrouple-double-t ért el, hiszen 28/15 pontja mellé leszedett 9 lepattanót, kiosztott ugyanennyi gólpasszt és 11-szer harcolta ki, hogy szabálytalankodjanak vele.

MAFC – TF-Budapest 87-90 (27-21, 22-15, 19-30, 19-24)

Budapest, Gabányi Sportcsarnok. V.: Frányó, Söjtöry, Pécsi (Fekete)

A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.

Vlaski Vladimir: Kemény mérkőzésre számítottunk a MAFC ellen. Csatlakozott hozzánk Ivosev, így egy kicsit megerősödtünk belső poszton, ahol eddig Timkó volt egyedül. Ez ki is jött a mérkőzésen, teljesen más szintű volt a belső játékunk. Az első félidőben nagyon sok triplát hibáztunk. A második félidőben erőltettük a belső játékot és úgy érzem, ennek köszönhetően sikerült megnyerni a mérkőzést. További sok sikert kívánok a MAFC-nak a szezonra.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1/B

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.