Megvan az újabb győzelem

- 89-76-ra győztük le a Nagykőrösi Sólymokat
- Az utolsó negyed közepéig szoros volt a meccs, a végét azonban jobban bírtuk
- Czura Attila lett a csapat legeredményesebb játékosa 27 ponttal

Már-már szokásosan adtunk némi előnyt aktuális ellenfelünknek az első percekben: 0-3-ra, majd 3-6-ra is a Nagykőrös vezetett a legelején. Ugyan érezhető volt, hogy jobb játékerőt képviselünk a jelenlegi, Molnár Miklós és Lakosa Zsolt nélkül felálló Sólymoknál, de ez nagyon nehezen realizálódott a pályán. Nem tudtunk elhúzni, bele-belehibáztunk a támadásokba. 16-9-nél volt meg az első lehetőségünk nagyobb különbséget kialakítani, ehelyett viszont ellenfelünk hozott egy 8-0-át, amivel átengedtük Fehér Péteréknek az első negyedet. A második tíz percben sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, a Nagykőrös szívósan tapadt ránk. Megsüvegelhettük Kutrovich Bencét, aki első pontjait szerezte a TF-nél a felnőttek között. A 18. percben 32-35 állt az eredményjelzőn, egy kevés időre átvették a vezetést a vendégek, a félidő vége azonban Czura, Kerkai és Beák jóvoltából a miénk volt, egy 13-2-es szériával megnyugtató előnyre tettünk szert.

A 45-37-ről induló harmadik negyedben megint derekasat küzdött a Nagykőrös, 49-48-nál már csak egyetlen pont maradt az előnyünkből, 52-52-nél pedig ki is egyenlítettek Viqueiráék. A harmadik etap hajrája viszont megint a miénk lett, Karosi utolsó kosarával 64-55-re vezettünk harminc perc játék után, azaz egy pontot még rá is pakoltunk a félidei előnyre. A negyedik játékrészben egyszer még ránk ijesztettek Lakosa Ákosék, 68-65-nél egyetlen kosárnyira közelítettek meg minket, így a lehető legjobbkor jött Karosi hármasa a sarokból. Beák is elsüllyesztett egy labdát távolról, Czura pontjai után pedig ismét kilenc lett közte, érezhetően elfáradt a Nagykőrösi Sólymok. A meccset végül 13 ponttal nyertük meg, 89-76-ra. Lakosa Zsolt tanítványai alaposan megnehezítették a dolgunkat, de a végére kijött a minőségibb keret és a jobb kondi a javunkra.

TF-Budapest – Nagykőrösi Sólymok 89-76 (16-17, 29-20, 19-18, 25-21)

Ludovika Aréna, 100 néző. V.: Jurák, Lövei, Németh P. (Kis B.)

A TF-Budapest pontszerzői: Czura 27/3, Karosi 14/3, Somogyfoki P. 13/9, Beák 11/9, Timkó 8, Kiss Á. 7, Kerkai 5/3, Kutrovich 4.

A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.

Nagy Bálint: Igyekszünk fizikálisan kosárlabdázni, a második félidőben kijött, hogy jó erőben vagyunk. Kellemetlen ellenfél volt a Nagykőrös, amit az elmúlt években is megtapasztalhattunk. A második félidőben mindent megtettünk, hogy ne dobjanak túl bennünket.

Czura Attila: Csak a negyedik negyed végén éreztük azt, hogy megvan a meccs, hiszen egy pillanatig sem lehet fél vállról venni a Nagykőröst. A harmadik negyedre összeálltunk és onnantól az esetek döntő részében jó védekezést mutattunk. Támadásban még látszik, hogy össze kell szoknunk, de jó úton haladunk.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.