Budapesten is győzött a Szeged – vége a párharcnak

- A Szeged 78-77-re győzött, így bent maradt az első osztályban

- A félidőben még 11 ponttal mi vezettünk

- Donte Clark négy mutatóban is kétszámjegyű teljesítményt ért el: 26 pontja mellé 10 lepattanót és 11 gólpasszt szerzett, valamint kiharcolt 11 személyi hibát

Régen látott szép számú nézősereg látogatott ki a Ludovika Arénába. Szegedről is érkeztek szurkolók, és a két tábor igazi parázs hangulatot varázsolt az idei utolsó hazainkra. Az első két szegedi kosárra Szobi triplával válaszolt, ami a mozdulat mellett azért is emlékezetes maradt, mert magyarjaink ponttermése ezzel ki is fújt a találkozó hátralévő mintegy 38 és fél percre. Légiósainkra ugyanakkor nem lehetett panasz és alaposan kitettek magukért. 7-11 után repesztettünk egy 11-0-át, amivel lépéselőnybe kerültünk a meccs nagy részére. 18-13-ról és Zohore közelijével kezdődött a második negyed. 20-17 után Rikalo és Clark is hármast hintett, ráadásul előbbi néhány percen belül hármat is, ás 34-24-él jó dobóformával és szórakoztató játékkal elértük a tíz pontos különbséget. A 19. percben, 40-27-nél tetőzött a különbség, a félidőt Krapic duplája zárta. Ebben a játékrészben akár még nagyobb különbség is kialakulhatott volna.

A harmadik negyedre elszántan jött ki a Szedeák, amely 45-32 után szurkolóival együtt megérezte a vérszagot, és csapatkapitánya, Juhos vezérletével 4 pontra (46-42) közelített meg bennünket. Zohore a létező legjobb időzítéssel szerzett előbb duplát, majd egy extra hárompontost is, és McLane kosaránál, 55-46-nál úgy tűnt, vehetünk egy kis levegőt. Ekkor ismét jött Juhos, és két góljával ismét a nyakunkon loholtak a vendégek. A játékrész utolsó szava Zohore-é lett, így 59-52-vel fordulhattunk rá a negyedik felvonásra. Amely nyitányán Clark egyszer még visszaállította a tíz pontos előnyünket. 64-54-nél Krapic kétszer is betalált távolról, mi pedig megremegtünk. Ponjavic találatánál már csak kettő volt közte, ekkor Wirth pillanatai következtek, aki egymás után kétszer ugrasztotta talpra hárompontossal a szegedi szurkolókat. Rikalo is bedobta kintről, majd jött Boltic négy pontja. 69-74-es állásnál Clark duplát szerzett, mire Juhos kintről volt eredményes, és 71-77-nél, 72 másodperccel a vége előtt nagyon nehéz helyzetbe került csapatunk.

Az elnyűhetetlen, óriásit játszó és végül 26 ponttal, 10 lepattanóval, 11 gólpasszal és 11 kiharcolt személyivel quadrouple-double-ig jutó Clark hármasával visszahozta a reményt. A Szeged elhibázta a támadását, és 7,6 másodperccel – talán némi jóindulattal – faultot fújtak Krapicra, miközben Clark nem túl reményteli helyzetből engedte el a labdát a Szegedi pad elől. Három büntetőt dobhatott, rögtön az elsőt viszont elvétette. Bár a másik kettőt értékesítette, ez kevés volt az egyenlítéshez. A Szeged időt kért, mi 2,8 másodperccel a vége előtt faultoltunk. Wirth egyik dobásáért sem járt pont, a lepattanó után hozzánk került a labda. A játékvezetők visszanézték a hátralévő időt, de közben már zajlott Ales Pipan időkérése, úgy, hogy nem tudta, mennyi ideig támadhat csapata. Végül egy másodpercre állították vissza az órát, de valódi dobóhelyzetet nem tudtunk kiharcolni, így a hajrára belelendülő Szeged 78-77-re győzött és lezárta a párharcot. A bajnokság 13. helyezettje a Szedeák lett, mi pedig a 14. helyen végeztünk.

TF-Budapest – Naturtex-SZTE-Szedeák 77-78 (18-13, 24-18, 17-21, 18-26)

Ludovika Aréna, 400 néző. V.: Cziffra, Tőzsér, Csabai-Kaskötő (Bernáth).

A TF-Budapest pontszerzői: Clark 26/9, Zohore 22/3, McLane 13/3, Rikalo 13/12, Szobi 3/3.

A teljes statisztika itt megtekinthető.

A mérkőzés felvétele

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.