Hibátlan hazai szereplés – elkaptuk a Kaposvárt is!

- Jó második félidőnkkel 92-80-ra nyertük a mérkőzést

- Jonas Zohore tripla-duplát és 52 VAL-t ért el

- Hosszabb szünet után, május 10-én Szegeden zárjuk a középszakaszt

A Kaposvár két légiósát nélkülözve futott ki a pályára: a visszavonulását a héten bejelentő Marko Spica mellett Reggie Johnson civilben nézte a találkozót. A meccs első két kosarát Krnjajski és Zohore révén mi szereztük, és az első negyed nagy részében fej-fej mellett haladtak a csapatok. 12-9 után aztán kaposvári percek következtek, elsősorban Hock két, valamint Halász egy hármasával lépett el a somogyi alakulat, de Ubilla is kivette a részét a pontgyártásból. 25-16-ra nyerték a vendégek az első játékrészt, és a másodikra is lendületben maradtak: Baki és Halász öt pontot szorgoskodtak össze és 16-30-nál már-már tetemesnek tűnt a kaposvári előny. Bogdán Benedek is hozzátett 5 pontot a felszabadultan játszó vendégek pontjaihoz, mi pedig csak szenvedtünk. A 16. percben találtunk be először a triplavonalon túlról Clark révén, a félidőig 12 kísérletünkből csak kétszer voltunk eredményesek a kaposvári dobógépek viszont ugyanennyi kísérletből hatot is bevágtak.

A félidő végére feljöttünk 7 pontra, a 3. felvonás pedig Krnjajski 2+1-ével indult. Hendlein feltartóztatta a zárkózásunkat, de Rikalo, majd Krnjajski is betaláltak távolról, így 48-46-nál visszavettük a vezetést, és mint utóbb kiderült, egy egyenlítést leszámítva már nem is engedtük ki a kezünkből. 61-59-ről kezdődött a negyedik negyed, amely Zohore és Clark gálaelőadását hozta. 74-63-nál átléptük a tízpontos határt, és végül 92-80-ra győztünk. Dán válogatott centerünk, Jonas Zohore klasszis teljesítménnyel, tripla-duplával rukkolt elő: 31 pontja mellé 16 lepattanót szedett le és 11 faultot harcolt ki, 52 VAL-t termelve. A csapat a 92 pontnál csak egyszer, Szolnokon (109-97) tudott többet termelni, de a 12 pontos győzelem rekord az A-csoportban íródó történetünkben, csakúgy, mint a 3-as győzelmi széria is.

Már csak egyetlen ellenféllel találkozunk a bajnokságban: május 10-én Szegeden lépünk pályára, aztán indulhat a playout – szintén a csongrádi megyeszékhelyen.

TF-Budapest – Kaposvári KK 92-80 (16-25, 21-19, 24-15, 31-21)

Ludovika Aréna, 150 néző. V.: Cziffra, Balog, Rácz (Dr. Gencsev)

A TF-Budapest pontszerzői: Zohore 31, McLane 21/3, Clark 19/12, Krnjajski 10/3, Rikalo 9/9, Filipovic 2.

A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.

Sajtótájékoztató

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.