A hajrában fordítottunk

- 70-65-re legyőztük az Alba Fehérvárt

- A meccs nagyobbik részében az Alba vezetett, de a negyedik negyed elején fordítottunk, és megőriztük a vezetést

- Marko Rikalót a 14. perctől kezdve nélkülöznünk kellett kiállítása miatt

A csapatkapitánya nélkül játszó Alba Fehérvár kezdte jobban a találkozót, a Lóránt Péter helyén játszó Peringer hatékonyan és sok támadólepattanót szerezve vetette magát a meccsbe. Egy darabig fel tudtuk tartóztatni az Alba palánk alatti fölényét, de az első negyed végére néhány pontos előnyt harcoltak ki a fehérváriak. A második felvonás Rikalo hármasaival indult, 18-19-nél egyetlen pontra jöttünk fel, feltámadásunkat azonban látványos kosarakkal verte vissza az Alba. Gondjainkat tetézte, hogy a 14. percben sportszerűtlen-technikai kombinációval kiállították Rikalót, az Alba pedig 9 ponttal elhúzott. Ekkor McLane vette a hátára a csapatot, és vezérletével közelebb zárkóztunk, de a félidőt az Alba nyerte.

30-37-ről folytatódott a mérkőzés, a második húsz percben az Alba többször is visszaállította 9 pontos előnyét, mi pedig lényegében tovább futottunk az eredmény után. A negyed hajrája azonban a mién lett: 38-49 után az egyre inkább belelendülő Clark és McLane is hármast szerzett, Clark közelijével pedig három pontra közelítettük meg a Fehérvárt. A záró negyedben Clark újabb pontjaival egy pontra jöttünk fel, McLane triplájával pedig kiegyenlítettünk. Clark látványos zsákolásokkal is észrevétette magát a második félidőben, csapatunk pedig egyre magabiztosabban kezdett játszani. 53-51 után bár volt, hogy kiegyenlített, de egyszer sem vezetett az Alba. 65-62-nél Clark triplája vitte be a kegyelemdöfést. A-csoportos tagságunk során először legyőztük az Albát, ezzel idén először kétmeccses győzelmi szériába kerültünk!

TF-Budapest – Alba Fehérvár 70-65 (15-19, 15-18, 16-12, 24-16)

Ludovika Aréna, 100 néző. V.: Földházi, dr. Mészáros, Csabai-Kaskötő (Dernei)

A TF-Budapest pontszerzői: Clark 20/9, Zohore 15, McLane 14/6, Krnjajski 7, Rikalo 6/6, Beák 3/3, Buzás 2, Filipovic 2, Szobi 1.

A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.

Sajtótájékoztató

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.