- Már az első negyedben óriási hátrányba kerültünk
- Remek második tíz perccel 53-42-re zárkóztunk fel a nagyszünetre
- A 33. percben Donte Clarkot rúgásért kiállították
- A hárompontosokat jobban dobtuk az Alba Fehérvárnál, a kétpontosoknál viszont releváns a különbség Filipovityék javára

Pocsékul kezdődött számunkra a találkozó, 0-8-ig csak az Alba Fehérvár szerzett pontot, és Lóránt semlegesítése megoldhatatlan feladatot jelentett számunkra, a klasszis centert csak faultok árán tudtuk megállítani – vagy még úgy se. Az Alba semmi újat nem mutatott, csupán a szokásos játékát, azonban így sem volt ellenszerünk, sokszor másodpercek alatt helyzetbe kerültek a fehérváriak. Az első negyedben átrohantak rajtunk a vendégek, és közel húsz pontos hátrányba kerültünk a kisszünetre (15-34).

A kisszünet azonban felrázta Ales Pipan tanítványait. Magunkra találtunk, és a 14. percben Buzás triplájával tíz pontra, majd Clark kettesével 36-28-ra jöttünk fel. Az Alba azonban higgadt maradt, és Heath, valamint Freeman is pontokat szerzett, és máris újra tízen kívül találtuk magunkat. 44-34-nél ismét volt labdánk közelebb zárkózni, de nem éltünk a lehetőséggel. A 19. percre szinte teljes előnyét visszaszerezték Tóth Péterék, az utolsó percben azonban csapatunk legjobbja, Clark három plusz egyes (!) kombinációjával 53-42-re kozmetikáztuk az állást, Nagy Bálint a meccs után a Pipan-időszak legjobb negyedeként beszélt erről a periódusról.

A második félidőben aztán bebizonyította Jesus Ramirez együttese, hogy sokkal több van benne, mint amit jelenleg mutat a tabella. Freeman és Bullock triplájával indult a harmadik felvonás. 61-49-nél ismét 12 pont volt csak a két csapat között, Cabezas viszont triplával válaszolt. Az Alba állandósította a 15 pont körüli különbséget. A 33. percben a játékvezetők videózás után rúgásért kiállították Clarkot – ez ezen az összecsapáson öt pontba került a csapatnak. Az utolsó percekben maradt esélyünk, hogy húsz pont mínusszal fejezzük be a találkozót, ám ez nem jött össze, másodszor sem volt esélyünk igazán szoros meccset játszani a Fehérvárral.

SERCO-TF-Budapest – Alba Fehérvár 78-102 (15-34, 27-19, 16-24, 20-25)

Ludovika Aréna, 260 néző. V.: Benczur, Fodor, Vida (Dernei)

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: Clark 28/9, McLane 15/3, Rikalo 11/9, Zohore 8, Buzás 5/3, Beák 4, Krnjajski 4, Kozma 3/3.

A statisztika és a nyilatkozatok itt megtekinthetők.

Mérkőzés utáni sajtótájékoztató:

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.