Borisov nélkül is győzött a DEAC Budapesten

Szinte végig vezetve győzött a DEAC a Ludovika Arénában. Dugaték megérdemelten vitték el a két pontot Budapestről, hiszen negyven percig kontrollálták a találkozót, és valamennyi felzárkózási kísérletünket visszaverték, legjobbjuk, Borisov pedig pályára sem lépett.

Habár Clark szerezte az első kosarat a mérkőzésen, a Borisov nélkül, de három magas játékossal kezdő DEAC hamar magához ragadta az irányítást. Hazai oldalon leginkább a faultok gyűltek, hiszen valamelyik alacsony emberünk rendre magasabb és erősebb ellenféllel maradt kettesben, Ivosev és Bognár pedig megéltek fizikai fölényük birtokában. Szobi egymásután háromszor faultolt, de a helyére beálló Beák sem tudta rutinjával kompenzálni a kisebb termetét. 11-9-nél és 11-13-nál még vezettünk, az első negyed vége azonban a debrecenieké volt, akik jól láthatóan alaposan felkészültek belőlünk, és 24-18-ra léptek el tíz perc után. A kisszünet sem hozott változást a játék képében, az extra napot kifogó Dugat kosarával 20-30-nál tízre nőtt a különbség. A 17. percben feljöttünk ötre, majd labdánk is volt még közelebb zárkózni, de újabb pontot a fekete mezesek szereztek, akik 40-32-re nyerték az első félidőt.

Zohore kosarával indult a második félidő, majd Krnjajski is betalált, és 40-36-ra zárkóztunk. Ismét labdánk volt közelebb jönni, de nem szereztünk pontokat, Dugat és Polyák viszont stabilizálták a vendégek előnyét.  A 26. percre jött az újabb a rohamunk, McLane vezérletével 45-46-nál egészen közel férkőztünk a vendégekhez, azonban a következő két támadásunk egyaránt labdavesztéssel végződött, Dugat pedig hétre tornászta vissza a távolságot. A debreceniek az egész második félidőben feltűnően uralták a két palánk körüli teret, ami valósággal megbénította csapatunkat. Az 51-58-ról induló záró felvonás Rikalo hármasával indult, később azonban új légiósunk és McLane is hibázott a hárompontos vonalón túlról, így a DEAC 65-54-nél ismét átlépte a bűvös tízes határt. Ivosev távolról vitte be a döntő találatot; 69-56 után már nem tudtunk újítani. Bognárék jól gazdálkodtak előnyükkel a végéig, és 81-69-re nyerték a mérkőzést.

Ales Pipan együttesében ezúttal nem akadt extra teljesítmény – bár Krnjajski és McLane kiemelhető –, debreceni oldalon viszont Dugat 21 ponttal és remekül időzített dobásaival, a meccs közepén még faultgondokkal küszködő Ivosev pedig összeszorgoskodott 31-es teljesítményindexszel tűnt ki a mezőnyből. Döntő volt a második félidőben jócskán elveszített lepattanócsata is. Hazai oldalon biztató volt, hogy érezhetően több tudatos figurát építettek a srácok a játékba, és új irányítónk, Rikalo is többet tett a közösbe, mint múlt héten.

SERCO-TF-Budapest – DEAC 69-81 (18-24, 14-16, 19-18, 18-23)

Ludovika Aréna, 300 néző. V.: Söjtöry, Balog, Horváth Cs. (Bodrogváry).

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: Zohore 15, McLane 14/3, Krnjajski 13/3, Rikalo 10/6, Clark 9, Beák 6/6, Buzás 2.

A statisztika és a mérkőzés utáni nyilatkozatok itt megtekinthetők.

Mérkőzés utáni sajtótájékoztató:

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.