Három negyedig bírtuk

Harminc percig nyílttá tudtuk tenni a feszült pillanatokat is hozó mérkőzést. A záró negyedben viszont a Zalakerámia ZTE KK kihasználta fáradó csapatunk hibáit, és 83-63-ra győzött.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két csapat, 8-9-nél még vezettünk is egy támadás erejéig. Ekkor azonban belelendültek a hazaiak. 15-13 után nagyon megnyomták a negyed hajráját, és az utolsó három percben öt játékosuk is betalált, mi pedig mindössze három pontot szereztünk, így 26-16-ra nyerte az első felvonást a ZTE. A kisszünet után tartósan tíz pont fölé nőtt a különbség, sőt, Harris triplájánál, 40-23-nál félő volt, hogy már a félidőre eldől a találkozó. Az utolsó percek a Zohore-Agafonov és McLane-Szabó Zsolt párharcokról szóltak. Magasembereink kemény küzdelem árán termelték a pontokat és hozták vissza a TF-et a meccsbe, a zalaiak palánk alatti játékosai azonban többször is sportszerűtlenül próbálták kizökkenteni játékosainkat: Agafonov odamutogatott dán centerünknek, McLane-nek pedig a hátáról kellett lebirkóznia Szabót. A szituáció után az egerszegi játékost a társak fogták le, nehogy komolyabb balhé alakuljon ki – a technikait azonban így sem úszta meg a korábbi válogatott. Mindenesetre McLane higgadt maradt, és köszönte szépen, három jó büntetőjével 9 pontra, 43-43-re hozta fel a TF-et a nagyszünetre.

Fotó: kosarsport.hu

A harmadik negyed Durázi és McLane zsákolásával indult, Harris és Agafonov öt pontjával viszont ismét meglépett a ZTE. 50-36 után a mi perceink következtek, és szívós, kemény játékkal másodszor is felzárkóztunk. 54-43 után egy 10-2-es szériát hoztunk, és 56-53-nál egyetlen (távoli) dobásnyira közelítettük meg Bencze Tamás alakulatát. Szabó hármassal stabilizálta a hazai előnyt, de a dudaszóig McLane is betalált, így 59-55-tel fordulhattunk a végjátékra. Az utolsó negyedben egyszer még három pontra is feljöttünk, 62-59 után azonban elfáradt és szétesett a csapatunk. A Zalaegerszeg 21-4-re nyerte meg az utolsó nyolc percet. Teljesen elkészültünk erőnkkel, és amikor McLane triplakísérlete el sem érte a gyűrűt, a zalai szurkolók (akik a második félidőben Logan minden labdaérintésénél kifütyülték légiósunkat) gúnyos felhördülésük közepette úgy érezhették: igazságot szolgáltatott a sors az első félidő végén történtek miatt. A Zalaegerszeg végül 83-63-ra győzött, de az első harminc perc, különösen a belső két negyed bizakodásra ad okot.

Zalakerámia ZTE KK – SERCO-TF-Budapest 83-63 (26-16, 14-18, 16-21, 24-8)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok. V.: Tőzsér, Kulcsár, Lengyel (dr. Gencsev)

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: McLane 23/6, Bergstedt 17, Buzás 9/3, Krnjajski 9/3, Rikalo 3, Clark 2

A mérkőzés statisztikája és a nyilatkozatok itt megtekinthetők.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.