Ezúttal nem volt esélyünk

A második negyed közepétől az ASE nem hagyott kétséget, hogy szombat este ők voltak a jobb csapat, és végül 93-69-re győztek Eilingsfeldék.

Clark és Eilingsfeld váltotta az első kosarat, és 6-6 után pici előnyt építettünk ki. Egyik csapat sem brillírozott egymás palánkja közelében, az első negyed utolsó két percében pedig egyáltalán nem született kosár, így amikor Eilingsfeld a 8. perc végén duplát szerzett, be is állította a 18-14-es részeredményt. A második felvonásban is sokáig őriztük a pár pontos előnyünket. 23-23-nál Norfleet egyenlített. Innen egyszer még négy pontra megléptünk, a félidő végére azonban magára talált az ASE. Trajkovski triplájával már a vendégek vezettek, és egyre inkább megmutatták, amit az első játékrészben még jól lepleztek: négy légióssal felállva is komoly potenciál rejlik a tolnai gépezetben.

A 35-41-es félidei vezetését Norfleet villámgyorsan még följebb tornászta egy triplával, Jevtovic pontjaival pedig már tízen kívülre került a Paks. A 23. perc végén Zohore zsákolása jelentette a második húsz perc első hazai kosarát. Próbáltunk közelebb zárkózni, de duplára dupla, triplára tripla volt Kovács Ákosék válasza. Érezhetően nem találtuk a fogást a vendégeken, akik 66-48-nál már a húsz pontos különbségnél kopogtattak. Ekkor jött a második félidő legszebb TF-es jelenetsora. Az ASE talán elhitte, hogy eldőlt, azonban egy Beák hármas-McLane kettes-Szobi hármas kombinációval visszajöttünk a meccsbe. Nagy kár volt Horváth Kristóf utolsó pillanatokban szerzett két pontjáért, de már a kisszünet után Buzás is elsüllyesztett egy triplát (összesen négyig jutott) és 68-59-re jöttünk fel. Ennél közelebb azonban nem tudtunk zárkózni. Filipovic dobást, McLane pedig két büntetőt rontott, majd Trajkovski újra tízen kívülre tornászta a különbséget. Az újabb felzárkózás elmaradt, a paksiak a dudaszóig 24 pontig növelték előnyüket. Akadtak biztató periódusok, de ezen az estén a Paks volt a jobb csapat.

SERCO-TF-Budapest – Atomerőmű SE 69-93 (18-14, 17-27, 21-27, 13-25)

Ludovika Aréna, 350 néző. V.: Kapitány, Vida, Nagy V. (Várhalmi)

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: Zohore 19/3, Buzás 12/12, Clark 12/3, Krnjajski 10/6, McLane 8, Szobi 5/3, Beák 3/3.

A teljes statisztika és a nyilatkozatok megtekinthetők itt.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.