Egylabdás végjátékban kaptunk ki

Bár a Kaposvár a második és a harmadik negyedben is elhúzott, nagyot harcolva visszajöttünk a mérkőzésbe. Hiába mentette fantasztikus triplával McLane hosszabbításra a találkozót, ott kettővel több pontot szereztek Hendleinék.

A kaposváriak vettek jobb rajtot, hiszen 7-2-vel indították az összecsapást, játékosaink azonban jelezték: Nagy Bálint vezetésével is nyerni szeretnénk. 9-9-nél értük utol Markovicékat, a negyed hajrájában pedig már jobbára nálunk volt a minimális előny, és 17-16-ra meg is nyertük a nem túl látványos első negyedet. A kisszünet után felébredt a Kaposvár, mi pedig sem védekezésben, sem támadásban nem találtuk a játékunkat. 22-29-nél bizony benne volt a levegőben, hogy a KKK elszakad, de szerencsénkre a vendégek sincsenek túl jó passzban, így nem alakult ki nagyobb különbség, 36-41-el ért véget az első húsz perc.

A szünetben Nagy Bálint és a csapat „régi motorosai” biztosan összedugták a fejüket az öltözőben, mert sokkal karakteresebb, határozottabb Tehetséges Fiatalok jött ki a második félidőre. Ugyan a Kaposvár vett jobb rajtot, és 38-47-nél kilenc is volt közte, azonban most sem hagytuk magunkat, és 48-49-nél egyetlen pontra jöttünk fel. A negyed utolsó percét azonban elrontottuk, és 53-54 után négy pontot dobott a Kaposvár. A zárónak hitt felvonás alaphangját McLane triplája adta meg, amely a végig hangos vendégtábor mellé a hazai szurkolókat is kellően feltüzelte. Szobi hármasával 61-60-nál rövid ideig vezettünk is, Spicáék azonban ismét állandósították pár pontos vezetésüket. 67-69-nél és 69-70-nél is dobhattunk a vezetésért, kosarat viszont csak 69-72-nél tudtunk szerezni: McLane a sarokból robbantotta fel a Ludovika Arénát, és mentette hosszabbításra a derbit.

A túlórában Zohore vette vállára a csapatot: a TF első hat kísérletéből ötöt ő vállalt be, de csak egy büntetőt és egy közelit értékesített, a különbség pedig egy ponton billegett. 78-78-nál dán centerünk egy nagyon szerencsétlen szituációban kipontozódott, Ubilla viszont csak egy büntetőt dobott be, azaz a Nagy-Beák-Szobi trió által időkérés közben megálmodott támadással, 26 másodperccel a vége előtt a győzelemért támadhattunk. Clark bontotta meg a védelmet, majd Filipovichoz próbálta betenni a labdát – sikertelenül. Buzás kipontozódást érő faultja után Johnson bedobta mindkét büntetőjét, és 3 másodperccel a vége előtt a vendégek is faultoltak. Videózás után úgy döntöttek a játékvezetők, hogy Clark még nem kezdte meg a nagyjából háromnegyed pályás dobását, így csak két büntetőt dobhatott. A másodikat mellédobta, McLane pöcije pedig kiperdült, így nem lett meg az egyenlítés, 81-79-re győzött a kulcspillanatokban jobb döntéseket hozó és a mérkőzés nagy részében vezető Kaposvár.

A vendégeknek értékes siker, nekünk fájó vereség – de a bajnokság szempontjából semmi nem dőlt el szombat este.

SERCO-TF-Budapest – Kaposvári KK 79-81 (17-16, 19-25, 17-17, 19-14, 7-9 – h.u.)

Ludovika Aréna, 450 néző. V.: Cziffra, Ádám, Minár (Bogárdi)

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: Clark 26/6, Bergstedt 18, McLane 16/6, Krnjajski 9/3, Buzás 5/3, Szobi 3/3, Filipovic 2

A teljes statisztika, nyilatkozatok itt megtekinthetők.

A mérkőzést követő sajtótájékoztató.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.