A #TFamily nagy napja: megvan az első győzelem!

Legyünk őszinték: Kaposváron még nem tudtuk hová tenni a csapatot. Az azóta eltelt három hónapban viszont nagyon komoly munkát tettek bele Mehmedovic Merimék, ami szombaton a Szeged elleni 60-57-es győzelemben csúcsosodott ki.

Nem lehetett megilletődöttséget látni a srácokon az elején, kontrolláltan kezdtük a találkozót. Az hamar kiderült, hogy nem lesz túl kosárgazdag meccs, de szinte végig lépéselőnyben maradtunk a Szegeddel szemben, és három ponttal megnyertük az első negyedet. A szusszanásnyi szünet után egyszer egyenlített a Szedeák, de 19-19 után Clark vezérletével – aki kétszer is gól jó plusz egyes akcióval mattolta a szegedieket – nyolc-nullás etapot repesztettünk, így az egészen pontszegény első húsz perc után 27-19-re mi vezettünk!

Clark zsákolásával álomszerűen kezdődött a harmadik negyed, hiszen tíz ponttal még soha, senki ellen nem vezettünk az első osztályban. A Szeged azonban még idejében ébredt, és Greenék hatot faragtak a hátrányból. A játékrész közepén Bergstedt pillanatai következtek, aki a 25. percben hat pontot is berámolt (a végére parádés dupla-duplát hozott össze 19 pontjával és ugyanennyi lepattanójával). A szünet előtti percekben még egy picit feljebb tudtuk tornászni a különbséget, így 46-35-ről kezdődhetett a záró felvonás.

A teljesen egyértelmű fölényben lévő csapatunk azonban megtorpant, és a 35. percig csak öt pontot hozott össze. A szegediek fellelkesültek és faultproblémáik ellenére nagy hajrába kezdtek. Fokozatosan közelítették meg a TF-et, és 52-51-nél többször is támadhattak a vezetésért. Az utolsó percek egy igazi feszült, harcos mérkőzés minden elemét felvonultatták: volt hosszas videóbírózás, kipontozódások, mellédobott büntetők és rengeteg reklamálás is. Egypontos előnyünknél végül mi mozdultunk el a holtpontról Bergstedt két jó büntetőjével, majd Clark is hiba nélkül dobott a vonalról, így 56-51-nél eldőlni látszott a találkozó.

Andjelko Mandic legénysége viszont máshogy gondolta, és az addig távolról haloványan dobó Ponjavic, majd Green is bevágott egy-egy hármast, utóbbi ráadásul faulttal együtt, így 58-57-nél az egyenlítésért dobhatott a vendégek amerikaija. Talán a hosszas videóbírózás hűtötte le a kezeket, talán a tét nyomta le túlságosan a vállakat – Green kihagyta a szabaddobást, majd tumultuózus jelenetek végén a TF kapta meg a labdát a játékvezetőktől. McLane büntetőkből állította be a 60-57-es végeredményt. Csodálatos csúcsdísz a kék-sárga karácsonyfákra!

SERCO-TF-Budapest – Naturtex-SZTE-Szedeák 60-57 (14-11, 13-8, 19-16, 14-22)

Ludovika Aréna, 300 néző. V.: Földházi, dr. Mészáros, Nagy V. (Gorka)

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: Clark 23/3, Bergstedt 19, McLane 14, Szobi 4

A teljes statisztika és a nyilatkozatok itt megtekinthetők.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Sió-Kosár Utánpótlás Klub engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.