Egyre közelebb az első sikerhez

Együttesünk igazi csapat benyomását keltve, több extra teljesítményt felvonultatva majdnem meglepte a Sopron KC együttesét, amely a végjátékban tudta csak bebiztosítani győzelmét.

Már az első percekben érződött, hogy Mehmedovic Merim bizony kemény munkát végeztetett a srácokkal a háromhetes szünet alatt. Kozma Gergő beleállt és eldobta – mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Elsőre még hibázott, másodszorra azonban triplájával talpra ugrasztotta a kispadot. Krnjajski Boris ugyanígy tett. Játékosaink és a csapat is egyértelműen szintet léptek, az első negyedben pedig majdnem végig vezettünk az öt amerikait és rutinos magyar játékosok sorát felvonultató SKC ellen. A Sopron a második tíz percben épített ki először komolyabb előnyt, de 20-30 után visszakapaszkodtunk, és 37-37-nél utolértük ellenfelünket. Az utolsó szó a félidő előtt Gordoné volt, így a roppant biztató első húsz perc után az SKC vezetett 42-39-re.

A második félidő Kozma újabb hármasával kezdődött, majd Krnjajski büntetőivel 44-42-nél átvettük a vezetést! Közönségünk is jól „szállt be” a meccsbe, és igazi hazai pályát teremtett a srácoknak. A Sopron főként jó egyéni teljesítményekkel hívta fel magára a figyelmet. Lemar sorozatban szerzett öt pontjával 58-54-re elléptek a vendégek, a negyed végére azonban egyetlen pontocskára közelítettük meg Sabáli Balázs csapatát. Az utolsó felvonásban a soproni padról Takács Norbert lépett elő főszereplővé. 3+1-es dobásával indult az utolsó tíz perc, majd később két újabb triplát süllyesztett el a gyűrűnkben. Ezek a gyilkos találatok visszaverték a felzárkózásainkat, így a Sopron rutinosan őrizte előnyét. 89-79-nél eldőlt ugyan a meccs, de a dudaszóig megdolgoztattuk a ellenfelünket. Néhány rossz döntés, kiperdülő labda és ki nem kényszerített hiba okozta a vesztünket, de végre hazai pályán, a saját közönségünknek is megmutattuk, hogy a csapat jó úton jár, és méltó az élvonlbeli szereplésre.

Ki tudja, talán jövő szombaton, a Szeged ellen befelé pattan az a néhány dobás…

SERCO-Tehetséges Fiatalok-Budapest – Sopron KC 87-92 (17-19, 22-23, 25-23, 23-27)

Ludovika Aréna, 250 néző. Vezette: Benczur, Török, Nyilas (Nagy J.)

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: Clark 28/6, McLane 23/6, Krnjajski 20/9, Kozma 6/6, Bergstedt 5, Beák 3/3, Szobi 2

A teljes statisztika és a nyilatkozatok itt megtekinthetők.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.