A nagyszünetig tartottuk a lépést

Két negyeden át tudtunk partnere lenni a PVSK-Veolia együttesének. A biztató első félidő után sebességet váltott a pécsi együttes, és magabiztos, 85-53-as győzelmet aratott. Nehezen találták az utat a találkozó elején a játékosok a gyűrű felé. 4 perc után 2-6 állt az eredményjelzőn, és hiába dobtunk csak két árva Bergstedt-büntetőből pontot, nem tudott elszakadni a Pécs. Új centerünk egyébként jól szállt be a TF-be, 30 perc játék alatt 15 pontot és 21 VAL-t hozott össze. Érezhetően stabilabbá vált vele a csapat váza. A fekete-fehérek állandósították néhány pontos vezetésüket, és 16-12-es előnnyel vonultak a kisszünetre.

A második felvonásban már el-eldördültek a két csapat ágyúi. Sarenac hárompontosánál, 21-21-nél az egyenlítésnek örülhettek a hazai nézők. Szerb irányítónk következő aktivitása már közel sem hozott annyit a konyhára: reklamálásért technikaival sújtották a játékvezetők. Az ítélet egy 10-2-es miniszériát indított el, amivel a vendégek megalapozták nagyszünetbeli vezetésüket: 28-35 állt az eredményjelzőn. Ugyan az utolsó percek a PVSK szája-íze szerint alakultak, az első félidőben nem keltettünk rossz benyomást.

Akik hasonló folytatásban reménykedtek, azoknak pillanatokon belül csalódniuk kellett. A második 20 percre egy másik PVSK jött ki az öltözőből, és amikor 4 perc elteltével McLane révén végre megszereztük az első pontjainkat, a vendégek már 12-nél jártak…  Pongó révén a 25. percben 20-on kívülre került a két csapat, és a találkozó lényegében ebben az 5 percben el is dőlt. A pécsi játékosok dobóteljesítménye feljavult, mi pedig szétestünk – állandósult a 20 pont feletti különbség. Andrija Sarenac harmadik negyed végén, majd a negyedik elején is betett két hármast a közösbe, a Pécs azonban rutinosan megőrizte előnyét. Csirke Ferenc a keret legfiatalabb játékosainak is lehetőséget adott, amire válaszul Mehmedovic Merim is jócskán felforgatta a pályán lévő ötöst. Az utolsó pillanatokban a Pécs még rátett néhány lapáttal a különbségre, így 32 pontos sikerrel távozott a Ludovika Arénából.

1 hét múlva a hazai pályájáról méltán híres Körmenden folytatjuk szereplésünket.

SERCO-TF-Budapest – Pécsi VSK-Veolia 53-85 (12-16, 16-19, 11-25, 14-25)

Ludovika Aréna, 400 néző. V.: Benczur, Pozsonyi, Csabai-Kaskötő (Dr. Gincsai)

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: Bergstedt 15, Sarenac 15/9, McLane 12, Beák 4/3, Krnjajski 2, Meleg 2, Filipovic 2, Szobi 1

Statisztika

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Sió-Kosár Utánpótlás Klub engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.