Beleszaladtunk…

A feldobástól az utolsó dudaszóig megmutatta az Alba Fehérvár együttese, hogy ki az úr a háznál, és alaposan elverte a SERCO-TF-Budapestet.

Kettős terhelés ide – fáradtság oda, nem volt pardon az első percekben... 180 másodperc alatt 13 pontot dobtak a hazaiak, így hamar megszólalt a Mehmedovic Merim mester időkérését jelző duda. A házigazda ezt követően sem állt le a pontgyártással: az első negyedet 31 pontot szerezve, 65%-os mezőnyszázalékkal gálázta végig a Fehérvár. A második játékrészt Tóth Péter és Filipovity alley-oopja nyitotta, és továbbra is támadásban és védekezésben egyaránt előttünk (és fölöttünk) járt a házigazda. Freeman hármasa után, 43-20-nál jött Merim mester újabb közbelépése. Itt zsinórban 4 pontot szereztünk, de ezzel csak megcibáltuk az oroszlán bajszát. A Fehérvár amerikaijai révén két zsákolással és egy hármassal törte meg a mini-felzárkózást. A nagyszünet előtti utolsó 5 másodpercben 5 (!) pontot is kaptunk, így harmincon kívül találtuk magunkat a félidőre…

A hazai csapat csak 2-3 percet töltött az öltözőben, míg a mieink csak a játékvezetők után, épp csak a kezdésre jöttek vissza – ez is jelzi, hogy Merim mester mennyire elégedetlen lehetett az első félidővel. Sok eredménye azonban nem volt a fejmosásnak: a harmadik negyedet 9-0-ával kezdte az Alba, és 66-26-nál elérte a 40-et a különbség. A bajnoki edzőmeccsé alakult át, ahol olykor mi is megvillantunk: Sarenac és Taylor gyönyörű alley-oopját még a hazai közönség is tapssal honorálta. 87-39-nél kezdődött a záró negyed, a fehérváriak pedig négy és fél perccel a vége előtt érték el a 100 egységet. A vége 113-51 lett. Nagyon sok munka vár még a csapatra ahhoz, hogy versenyképes legyen ilyen erős együttesekkel szemben, mint az Alba Fehérvár.

Alba Fehérvár – SERCO-TF-Budapest 113-51 (31-16, 26-10, 30-13, 26-12)

A SERCO-TF-Budapest pontszerzői: Taylor 17/9, McLane 15/6, Buzás 5/3, Krnjajski 5/3, Filipovic 3, Beák 2, Sarenac 2, Kozma 2

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Sió-Kosár Utánpótlás Klub engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.