Majdnem összejött

Az első percektől szoros, kiélezett meccset játszottunk Debrecenben, és kis híján a meglepetés is összejött. 74-70-re kikaptunk ugyan a DEAC-ról, de most teljesen más arcát mutatta a csapat, mint eddig! Az nagyon hamar kirajzolódott, hogy a hazaiaknál Borisov, nálunk pedig Taylor és Sarenac lehet nyerő ember, hiszen mindhárman alaposan bekezdtek. 13-7 után egy 13-1-es szériát repesztettek a Fiatalok, amit mindössze egy szem Ramstedt-büntető tudott megtörni. A DEAC azonban még időben eszmélt, és vette át az irányítást a második játékrészre. Majdnem négy és fél percet kellett várni az első TF-kosárra a második etapban, a hazaiak ekkorra azonban már 10 pontot is szereztek. Ideig-óráig tudtuk csak tartani az egál körüli állást, a nagyszünet előtti 9-0-s debreceni roham azonban magabiztosnak tűnő hazai előnyt hozott (40-32).

A félidőben Mehmedovic Merimnek sikerült megnyugtatni a csapatot. Bár az első pontokat a tarthatatlan Borisov szerezte, stabilizálni tudtuk a különbséget, majd a félidő hajrájában Taylor, Beák és McLane is betalált a triplavonal mögül, és 51-46-ra zárkóztunk. A negyed vége pedig JT-é lett, aki 7 pontot szórt zsinórban, így 53-51-es vezetéssel fordulhattunk az utolsó tíz percre! Amelyben sokáig tartottuk a szűk előnyt. 60-59 után azonban a DEAC lendületbe jött, és szerzett 8 pontot egyhuzamban. -7-nél Sarenac, majd Beák tett a helyére két nagyon fontos hármast, amivel meccsben maradtunk. Az utolsó percben Dugat, Taylor és Ramstedt is értékesített két-két büntetőt, majd hárompontos hazai előnynél Polyák faultolta bölcsen Krnjajskit, aki így csak kettőt dobhatott – viszont egyet sem értékesített. Borisov állította be a végeredményt.

Eddig egyik találkozónkon sem álltunk ilyen közel a győzelemhez, most viszont az utolsó pillanatokig nyílttá tettük az összecsapást. Még nem jött el az ideje az első A-csoportos diadalnak, de a mai meccs alapján biztosak lehetünk benne, hogy előbb-utóbb átszakad a gát!

Andrija Sarenac: - Ma este megmutattuk, hogy van karakterünk. Keményen küzdöttünk, és mindent kiadtunk magunkból. Egy kicsit csalódást keltő, hogy ez most nem volt elég. Nagyon sokat kell még fejlődnünk, és néhány hibánkból tanulni kell. De nagyon sok pozitívumot is felfedeztem! Nem engedhetjük, hogy ilyen lejtmeneteink legyenek, mint a második negyedben, amit 15 ponttal elveszítettünk. Ez nagyon fájó, és a második félidőben futhattunk az eredmény után. A DEAC-nak tapasztalt játékosai vannak, akik nyugodtak maradtak a végére, és kihasználták a hibáinkat a negyedik negyedben, és végül ez döntötte el a győztes kilétét. Gratulálok a Debrecennek, és a legjobbakat kívánom nekik a bajnokságban.

DEAC – SERCO-Tehetséges Fiatalok Budapest 74-70 (15-22, 25-10, 11-21, 23-17)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok. V.: Cziffra, Minár, Lengyel

A SERCO-TF-BP pontszerzői: Taylor 27/6, Sarenac 17/12, Beák 12/12, McLane 7/3, Krnjajski 4, Buzás 3

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Sió-Kosár Utánpótlás Klub engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1 A

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.