Elkezdődött a rájátszás

NB1b-s csapatunk megkezdte a középházi rájátszást, mely a keresztbe játszás elvén alapszik, így a keleti csoport 8. helyezettje ellen játszottunk (mi mint ezt bizonyára tudjátok, a nyugati csoport 5. helyén végeztünk) a Nagykőrösi Sólymok KE csapata az ellenfelünk. A párharc 2 győzelemig tart, és a jobb helyezést kiharcolt csapat élvezi a pályaelőnyt, így nálunk kezdődött a párharc…

Nem kezdtük jól a mérkőzést, vagy akár fogalmazhatunk úgy is, hogy a vendég együttes sokkal koncentráltabb volt az első félidőben, így 12 pontos hátrányban mehettünk a szünetre. A második félidő meghozta a pozitív változást számunkra, és nagymértékben megváltozott a játék képe. A védekezésünk összeállt, és a Beák Gábor- Szobi Dániel páros vezetésével aránylag simán, 9 ponttal 71-62 sikerült végül megnyerni a mérkőzést. A második mérkőzésre április 15-én (szombaton) kerül majd sor. A győzelmünk esetén nem kell majd a harmadik meccsen pályára lépni. A cél természetesen továbbra is az, hogy a lehető legjobb eredményt el tudjuk érni, így az összesített 9. hely megszerzése koncentrálunk.

NB2-es csapatunk is nyert, ezúttal a Göd ellen. Jól kezdtük a mérkőzést, de az első negyed végére mégis csak két pontos előnyt tudtunk kiharcolni. Aztán beindult az úthenger, és elég gyorsan sikerült magabiztos vezetésre szert tenni. A 23 pontos félidei előny előrevetette, hogy meglesz ez a győzelem is. Simán 102-74-re győztünk. A következő mérkőzés (április 13.csütörtök) igazi rangadó lesz, mert a Közgáz csapatához látogatunk.

Az U20-as csapatunk pedig felkészül a 8-as döntőre, ezzel kapcsolatosan hamarosan olvashattok bejegyzéseket az oldalunkon.