Nem sikerült túl jól a hétvége

A HOYA-Pannon Egyetem Veszprém (U20, NB1b), és a Honvéd (NB2) látogatott hozzánk a hétvégén. És bár úgy indult a hétvége, ahogy azt elvártuk, a végére kellemetlenné vált a helyzetünk…

U20-as alakulatunk, hozta a kötelezőt elég simán, és továbbra is tartja veretlenségét, és a csoport első helyét. Mondhatni az első negyedben már kivégeztük az ellenfelünket (30-8), de aztán a félidőig még a maradék kedvüket is elveszítették a vendégek. 58-14-et mutatott a tábla amikor a csapatok a félidei pihenőre vonultak. A második félidőben sem változott a mérkőzés képe, és így tudtuk gyakorolni a különböző taktikai elemeinket, illetve azokat is sokat tudta játszatni Beák Gábor edző, akik kevesebb játéklehetőséget kapnak a rangadókon.

NB1b-s meccsen tudtuk, hogy nem lesz könnyű feladat elérni a célunkat és meglepetést okozni a vendégeknek. A Veszprém jelenleg a tabella élén áll, és 13 mérkőzéses győzelmi szériában vannak (ami jelenleg a leghosszabb pozitív széria az NB1b-ben). Az sem a mi javunkra döntötte el a képzeletbeli mérleget, hogy csapatunk egyik oszlopos meghatározó tagja Beák Gábor kényszerpihenőjét töltötte, és ez merőben megváltoztatta csapatunk játékát, és vezetőedzőnk Merim taktikáját. Az elő 10 perc elteltével egyik csapat sem találta meg ellenfele gyengepontját, így fej-fej mellett haladta. A második negyedben volt egy rövidzárlatunk, mely elegendő volt a Veszprémnek egy 10 pontos előny kiépítésére. A harmadik negyedet meg is tudtuk nyerni, de ekkor már nagyon látszott a fáradtság a csapaton. A negyedik negyedben ez meg is látszott, és itt a Veszprém nagynak mondható, magabiztos 22 pontos előnyt épített ki a mérkőzés végére.

A vasárnapi fiatal titánok összecsapásán (a Honvéd és mi is az U23-as csapatunkkal szerepelünk az NB2-es bajnokságban), is nekünk jutott a statisztaszerep. Mindegyik negyedet magabiztosan nyerte a honvéd, így nagyarányban 47-91-re nyerte meg a vendég alakulat ezt a találkozót.

Gyorsan lépjünk túl ezeken az eredményeken és figyeljünk előre, mert még hosszú a szezon és kulcsfontosságú minden mérkőzés a maga nemében.